WoleProstoHeader

1 gru 2012

Przybij piątkę Antosi!

"Piszę w imieniu rodziców mojej 8 miesięcznej bratanicy Antosi Wieczorek. Urodziła się ona z obustronnym brakiem kości strzałkowych oraz poważnymi ubytkami i deformacjami stóp. (wada, z którą urodził się Oscar Pistorius) Ma też problem z lewą rączką.

Schorzenia z jakimi zmaga się Antosia są bardzo rzadkie, a najlepsi lekarze specjaliści w Polsce stwierdzali, że mieli bardzo mało podobnych przypadków w swojej karierze i że przypadek Antosi jest bardzo trudny. Rokowania są niepewne (amputacja nóg). Walczymy o to żeby tak właśnie się nie stało.

Rodzice dla swojej córeczki znaleźli lekarza ze Stanów Zjednoczonych – dr Paley’a (http://www.paleyinstitute.org/ ), który miał 1200 przypadków i z powodzeniem leczy takie schorzenia jakie ma Antosia. Jest to dla niej wielka szansa – dr Paley uważa, że postawi Antosię na nogi i że będzie mogła nawet rekreacyjnie uprawiać sport. Konieczna jest operacja, której koszty nas przerażają. Po konsultacji w Monachium dr Paley określił koszty na ok. 300 000 $.

Czynnikiem ograniczającym jest też czas. Na zebranie w/w kwoty mamy niecały rok. Dla młodego małżeństwa są to niewyobrażalne koszty, dlatego zwracam się z dużą prośbą.

Zależy nam aby dotrzeć z historią tej cudownej dziewczynki do jak największej liczby ludzi, stąd prośba o JEDEN POST na blogu. To tak niewiele, a może pomóc. Wierzymy w to, że jeśli wiele osób wspomogłoby nas, nawet niewielką kwotą to uda się nam uratować Antosię przed amputacją.

Więcej informacji o Antosi na stronie: www.AntoninaWieczorek.pl (nowa akcja dla Antosi z okazji Mikołaja - www.facebook.com/events/439444842778257/ )"


Taką wiadomość otrzymałam dzisiaj od cioci chorej dziewczynki. Wklejam, może któraś z Was będzie chciała zrobić dobry uczynek :)


 

8 komentarzy:

 1. Cały ŚUM w Zabrzu zbiera pieniądze dla Antosi - wczoraj mieliśmy andrzejkową imprezę na ponad 500 osób i zbieraliśmy kasę na leczenie Antosi - jest siostrzenicą jednego z ŚUMaków i ostatnio cały czas jest jakaś akcja organizowana i zbieramy pieniądze :).

  OdpowiedzUsuń
 2. wpłacone, niewiele bo niewiele, ale ziarnko do ziarnka... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Antosia urocza :) Mam nadzieje, że uda się zebrać całą kwotę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Każde najmniejsze ziarenko się liczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. koleżanka podsunęła info z Kuriera. Mam zamiar dorzucić swoje ziarenko.

  OdpowiedzUsuń
 6. zrobiłam przelew, trzeba pomóc dzieciaczkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też zrobiłam przelew, tylko "ziarenko" bo nie pracuje. Mam nadzieje że się uda ;)

  OdpowiedzUsuń

Proszę o nie zostawianie komentarzy typu "Zapraszam do mnie", próśb o dodanie do obserwowanych oraz podobnych służących autopromocji blogów czy stron personalnych.
Dziękuję bardzo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...